مشکل توقف کامیون‌های ایرانی در مرز افغانستان حل شدمشکل توقف کامیون‌های ایرانی در مرز افغانستان حل شد

در چند روز گذشته تعدادی از کامیون‌های ایرانیِ حامل سوخت در مرز افغانستان متوقف شده بودند؛ کامیون‌داران که حدود 5 روز مجبور به توقف در مرز ماهیرود شده بودند، نسبت به این قضیه اعتراض داشته و معتقدند بایستی بابت توقف به آنها جریمه پرداخت شود.
به گفته این کامیون داران، گمرک افغانستان به بهانه استاندارد نبودن سوخت، اجازه تردد را نمی‌داد.
در همین رابطه، علی‌اکبر کیانی، مدیر گمرک ماهیرود در خراسان جنوبی، با تایید خبر توقف حدود 60 کامیون ایرانی به مدت 5 روز در منطقه مرزی افغانستان گفت: شب گذشته مشکل حل شده و هم‌اکنون تردد به حالت عادی جریان دارد.
وی دلیل بروز مشکل را نمونه‌گیری از سوختِ کامیون‌ها توسط ماموران گمرک افغانستان عنوان کرد و گفت: گرچه این نوع توقف‌ها در بسیاری از مرزها طبیعی است، اما اگر افغانستان سوخت با کیفیت بهتری بخواهد، بایستی به تجار خود بگوید که قیمت بیشتری بپردازند.
کیانی تاکید کرد: در جلسه روز گذشته با رئیس گمرکات ولایت فراه افغانستان مشکل به طور کامل حل شد و کامیون داران هم شروع به حرکت کردند.
او با بیان اینکه سه مرز دیگر خراسان جنوبی بازارچه هستند و فقط به درد پیله وری می‌خورند، گفت: تنها از طریق مرز ماهیرود است که صادرات اساسی از جمله صادرات سوخت صورت می‌گیرد و طبیعی است که گاهی مشکل اخلال در تردد و ترافیک سنگین در این مرز به وجود بیاید.

مشکل توقف کامیون‌های ایرانی در مرز افغانستان حل شد